Ola – stypendystka Ambasady Hiszpańskiej, filolog, od najmłodszych lat zafascynowana kulturą i językiem hiszpańskim. Mieszkała w Katalonii i na Wyspach Kanaryjskich. Nauczaniem zajmuje się od 10 lat, pracuje z różnymi grupami wiekowymi, na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzi zajęcia z osobami dwujęzycznymi i obcokrajowcami w językach: hiszpańskim, angielskim i francuskim. Posługuje się także językiem włoskim i portugalskim. Jest autorką podręcznika do gramatyki. Uwielbia odkrywać Hiszpanię, zwłaszcza Kraj Basków i Andaluzję. W nauczaniu z powodzeniem stosuje autorski program nastawiony na szybkie i długotrwałe efekty. El Sueño to dla niej marzenie, które przeistoczyło się w rzeczywistość.

Alejandro jest z Saragossy. Jego największe pasje to sztuka i podróże. Są to zainteresowania, które pozwoliły mu okrążyć świat. Dla niego, odwiedzanie nowych miejsc to nie tylko zabytki i kultury, ale przede wszystkim poznawanie nowych ludzi, którzy poszerzają mu horyzonty i pomagają wzbogacić osobowość. Alejandro to uważny obserwator, zawsze w poszukiwaniu czegoś nadzwyczajnego. Uwielbia się uczyć, ale jeszcze bardziej przekazywać nabytą wiedzę. Zawsze jest aktywny, bo dla niego bycie aktywnym to nie tylko sposób na nudę, ale po prostu styl życia. Jego najnowszym wyzwaniem jest zgłębienie naszej polskiej kultury i oczywiście zapoznanie jak największej ilości osób, które pomogą mu odnaleźć jego własną drogę.

Ana Isabel jest z Malagi. Łączy w sobie trzy cechy, które, według nas, charakteryzują nauczyciela doskonałego. Po pierwsze jest nauczycielem skutecznym, po drugie wymagającym, a po trzecie przezabawnym 🙂 Sama ma mnóstwo zainteresowań, emanuje przyjazną energią, ZAWSZE uśmiechnięta. Chętnie uczy się polskiego (co wśród Hiszpanów jest rzadkością), sama stawia sobie nowe wyzwania. Oprócz uczenia u nas studiuje jeszcze medycynę, więc nasi Uczniowie mogą czuć się u nas pewnie nawet pod tym względem 🙂 Ana umie grać na gitarze i niektórzy szczęśliwcy słyszeli ją nawet grającą w El sueño:)

Miriam pochodzi z Talavera de la Reina. Jest najlepszym przedstawicielem charakteru naszej szkoły. Potrafi zachęcić do mówienia osoby bardzo nieśmiałe i niepewne siebie, sprawiając że nauka języka, która kiedyś kojarzyła im się z męczarnią, staje się prawdziwą przyjemnością. Miriam uwielbia swoją pracę, jest osobą, która "zaraża" optymizmem i pozytywną energią. Wszędzie jest jej pełno. Z radością uczestniczy w wydarzeniach związanych z życiem szkoły, dla wszystkich ma zawsze swój uśmiech i dobre słowo. Jest bardzo wrażliwa, ale i szalenie ambitna. Żadne wyzwanie jej nie straszne. Chciałaby zmieniać świat i nawet jej wykształcenie jest z tym związane (nauki polityczne).

Alberto jest z Madrytu. Uwielbia podróżować, wykorzysta każdą okazję, żeby poznać nowych ludzi i nowe miejsca. Uczenie jest jedną z jego pasji, między innymi dlatego, że pozwala mu odkryć opinie uczniów na różne, nieraz także trudne tematy. Interesuje się psychologią i architekturą. Ciągnie go do wszystkiego, co nieznane. Kiedy pierwszy raz usłyszał o możliwości wyjazdu do Polski, zgodził się 'w ciemno'. Uczniowie uwielbiają jego przygotowanie do zajęć. Tematy, które wybiera, pozwalają się otworzyć nawet tym najbardziej nieśmiałym. Wiosną szczególną radość sprawiają naszym uczniom zajęcia w parku, który znajduje się przy szkole. Alberto uwielbia pracę w El Sueño, a El Sueño uwielbia jego:)

Sara to rodowita Hiszpanka z samej stolicy, uwielbia swoje miasto, ale lubi też podróżować i poznawać nowe kultury. Jej główne zalety to cierpliwość i życzliwość. Ma anielskie usposobienie i bardzo ciężko jest ją wyprowadzić z równowagi:) Prowadzi zajęcia z grupami na poziomie średnio-zaawansowanym, a specjalizuje się w zajęciach z poziomu A2 +. Potrafi przekonać uczniów (tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą:), że nauka hiszpańskiego jest przyjemnością. Jest staranna i zawsze nienagannie przygotowana do pracy. Uczniowie przychodzą na jej zajęcia z radością, bo zawsze mogą na nich dużo porozmawiać.

Adolfo jest z Madrytu. Do Wrocławia po raz pierwszy przyjechał z programem Erasmus, studiując ostatni rok architektury. Uwielbia kraje, które znajdują się na wschód od Hiszpanii, zawsze bardzo go interesowały, a przed przyjazdem do nas nie miał okazji lepiej się im przyjrzeć. Jego pierwsze wrażenia z Polski były bardzo pozytywne, zachwyciła go (i wciąż zachwyca) otwartość, z jaką nasi rodacy przyjmują gości zza granicy. Adolfo jest zawsze gotowy na nowe doświadczenia, nie boi się ryzykować. Lubi wspinaczkę i sporty związane z wysokim poziomem adrenaliny. Uwielbia kino, muzykę, fotografowanie. Jedną z jego największych pasji jest podróżowanie, zwłaszcza kiedy może poznać nowe miejsca z perspektywy osób tam mieszkających.


Cristina uwielbia podróżować, w związku z tym ostatni rok swoich studiów postanowiła spędzić za granicą. Wybrała Polskę. Swój wybór argumentuje tym, że nasz kraj bardzo różni się od Hiszpanii, a ją interesuje wszystko, co inne i nowe. Uwielbia sporty zimowe, ale do temperatur u nas nie jest jeszcze przekonana 🙂
Zawsze lubiła uczyć, ma dużo cierpliwości, jej doświadczenie jako nauczycielki zdobywała z ludźmi w różnym wieku i z różnych krajów. Jest bardzo żywa i dynamiczna, tryska hiszpańską energią. Angażuje się w życie szkoły, jest osobą niezwykle aktywną i ciekawą świata. Uwielbia poznawać hobby osób, które uczy i z którymi przebywa. Uczniowie chwalą sobie świeżość i radość, jaką wnosi w każdą lekcję.

Jose pochodzi z Granady, perełki słonecznej Andaluzji. Z El Sueño jest od samego początku, specjalizuje się w intensywnych kursach wakacyjnych. Do nauczania podchodzi z pasją, co jest zawsze wyczuwalne w trakcie zajęć. Wszyscy, którzy mieli zajęcia z Jose, doceniają także jego talent do rysowania! Zeszyty jego uczniów są wypełnione nie tylko hiszpańskimi słowami i zwrotami, to także wierne reprodukcje jego dzieł.

Z nostalgią wspominane są przede wszystkim te zajęcia, które rozpoczynały się w siedzibie szkoły a kończyły na wrocławskim rynku. Jose jest jedną z osób, które są wręcz zafascynowane Polską, a dzięki niemu Polacy zaczynają fascynować się Hiszpanią.

Carmen jest z Andaluzji. Uwielbia plażę i morze, ale kilka lat temu zostawiła je na rzecz innej swojej pasji: podróżowania. Po roku spędzonym w Polsce postanowiła u nas zostać, ponieważ bardzo jej się tu spodobało:) Od dziecka chciała zostać nauczycielką. Prowadzi głównie grupy zaawansowane, ale także zajęcia indywidualne. Jej lekcje to zarówno konwersacje jak i gramatyka. Z Carmen można też porozmawiać na tematy nauk ścisłych, jest ona bowiem pasjonatką chemii i fizyki (ukończyła studia także na tych kierunkach!). Carmen bierze czynny udział w życiu szkoły, niektórzy z naszych uczniów już ją widzieli na przykład śpiewającą na karaoke:)

Juan pochodzi z samego serca Hiszpanii- Madrytu. Jest z zawodu architektem, fascynuje go więc wszystko, co jest związane z tą dziedziną wiedzy. Jako nauczyciel jest bardzo wymagający, dzięki czemu uczniowie nie mogą się nie nauczyć. Jest szczególnie uwielbiany przez żeńską część naszej szkoły:) Juan jest osobą bardzo towarzyską, ale zarazem spokojną i opanowaną, co sprawia, że atmosfera u niego na zajęciach jest bardzo kameralna, ale też sprzyjająca skupieniu. Juan prowadzi głównie grupy średnio-zaawansowane, od poziomu B1 wzwyż. Tematy, które wybiera na swoje zajęcia są tak ciekawe, że cieszą się także dużym zainteresowaniem wśród pozostałych lektorów.