Dominik P.:

Do El Sueno trafiłem 3 lata temu. Nie znałem wówczas po hiszpańsku nawet pół słowa. Przekonały mnie małe grupy oraz informacja na stronie, że organizowane są imprezy oraz wycieczki dla uczniów. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak celna i daleko idąca w skutkach będzie to decyzja. 😀
Okazało się, że El Sueno to właściwie nie szkoła, a swego rodzaju społeczność ludzi pełnych pasji, których połączył język hiszpański.
 
Bilans tych 3 lat przedstawia się następująco:
 
Ilość miesięcy, po których mogłem dość dobrze dogadywać się z Hiszpanami: 4
Ilość podejść do egzaminu DELE B2: 1
Ilość zaliczonych egzaminów DELE B2: 1
Ilość imprez w El Sueno: 21
Ilość tortilli zjedzonych podczas tych imprez: 37
Ilość wyjazdów z El Sueno: 6
Ilość kilometrów pokonanych z El Sueno: 12.300
Ilość poznanych świetnych ludzi: ogromna
Ilość poznanych ślicznych Hiszpanek: też niemała
 
Podsumowując:
Ilość szkół, w których poczujesz się tak dobrze jak tu: 0 😉

 

Ewa:

NAJLEPSZA SZKOŁA HISZPAŃSKIEGO, KTÓRĄ POLECAM KAŻDEMU!!!
 
Startowałam od samego początku (nie umiałam nawet się przedstawić).
Nie mam pojęcia, w jaki sposób El Sueno to robi *, ale po roku nauki na wycieczce do Malagii, notabene zorganizowanej przez naszą Szkołę, nie miałam problemów z dogadaniem się, a teraz po 2 latach swobodnie rozmawiam z hiszpańskojęzycznymi znajomymi.
 
* Podejrzewam, że między innymi chodzi o małe grupy (max 4 osoby), lektorów nativów i wielki nacisk na mówienie 🙂
 
Dziękuję, El Sueno!
Dzięki Wam nie wiem co to jest bariera językowa! 😀

Roksana:

El Sueño to nie tylko niesamowita szkoła, ale również miejsce spotkań. Z niecierpliwością czekam na moje zajęcia, zawsze z ochotą na nie jadę, nawet jak mi się nie chce i jestem zmęczona, ponieważ wiem że po nich mój humor na pewno się poprawi. Polecam każdemu to miejsce ze względu na atmosferę jaka tam panuję i nauczycieli z którymi mamy zajęcia. Gwarantuje, że efekty nauki będą szybko widoczne. 🙂

 
Karolina:

Polecam El Sueño każdemu, kto rozpoczyna czy też chce rozwinąć swój hiszpański. Szkoła oferuje nie tylko, małe grupy (max 4 osoby), zajęcia z genialnymi Hiszpanami, przystępne ceny czy też super lokalizacje i wiele innych, ALE coś czego nie znajdzie się nigdzie indziej – atmosferę taką, że nie chce się opuścić nawet jednych zajęć. Tam hiszpański wchodzi do głowy wręcz niezauważalnie. Ja zaczęłam moją przygodę w El Sueño prawie 4 lata temu, od poziomu A2, teraz jestem już na C1 i nawet jak jechałam na Erasmusa (do Hiszpanii oczywiście!) to poczułam trochę żal, że ominie mnie semestr w szkole 😉 polecam wszystkim!

 

Łukasz Chojnacki:

El Sueño kompletnie odmieniło moje podejście do nauki języków! Maksymalnie 4-osobowe grupy. Cały czas rozmawia się po hiszpańsku, a lektorzy pod koniec zajęć analizują błędy jakie zostały popełnione. Zajęcia z super pozytywnymi native-speakerami. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym pięknym językiem, to na początku dostaniesz polskiego lektora, który wprowadzi Cię w hiszpański, a następnie będziesz mogła pogadać z Hiszpanami. Mnóstwo eventów poza zajęciami. Co kilka miesięcy organizowana jest fiesta, na którą może przyjść każdy. Osobiście swoja przygodę z tą szkołą rozpocząłem własnie od takiej fiesty. Tak mi się spodobało, że stwierdziłem, że muszę uczyć się w tej szkole. Serdecznie polecam 🙂

 
Kamila Żurawińska:

Ta szkoła ma dość nietypowe podejście do nauki i przekazywania wiedzy. Czy lepsze? Ja już to sprawdziłam i zostałam na długo 😉 Zachęcam każdego sceptyka do przekonania się co można osiągnąć zapisując się do el sueno 🙂

 
Tomek Poliwczak:

Zanim zapisałem się do El Sueño czytałem te referencje i byłem przekonany, że są mocno podkoloryzowane. Teraz mogę powiedzieć, że szkoła pozytywnie mnie zaskoczyła. Dzięki pasji Oli łatwiej jest nam wszystko zrozumieć, bo widzisz, że komuś zależy na tym byś się czegoś nauczył/a. Każda następna lekcja jest tą na którą się czeka. Warto też zaznaczyć, że nie należę do uczniów którzy łatwo przyswajają wiedzę i lubią się uczyć :).

 
Alicja:

Efekty można zauważyć bardzo szybko, lektorzy zawsze sympatyczni i pełni energii- widać, że lubią tam pracować. Szkoła, która nie tylko uczy, ale też łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach 🙂 Polecam na 100% i jeszcze trochę!

 
Kaś J.:

El sueño od innych szkół różni się przede wszystkim tym, że nie jest banalną placówką, oferującą tylko kursy językowe.
Nie znam innej szkoły hiszpańskiego, która swoich uczniów namiętnie poi sokiem pomarańczowym, uzupełnia braki z dzieciństwa w zakresie znajomości “Czerwonego Kapturka”, zachęca do imprezowania w swoich progach, w dodatku w towarzystwie nauczycieli, i jeszcze dokumentuje to na zdjęciach. Kursy baskijskiego, flamenco, czy różne warsztaty, to tylko dodatki. Sformułowania “rozwijać pasję” i “rozwijać osobowość” są trochę takimi korpo-sloganami, ale tutaj brzmią po prostu prawdziwie. Choć akurat ja zaczęłam uczyć się hiszpańskiego, bo pokochałam Hiszpanię, to z moich obserwacji wynika, że El sueño osoby, które po prostu przyszły uczyć się języka, rozkochuje w Hiszpanii. I chyba, mimo wszystko, to właśnie jest najistotniejsza różnica.

 
Martyna:

Dziękuję za ten semestr hiszpańskiego! Do szkoły przyszłam nauczyć się podstaw języka i nawet nie spodziewałam się, że już po kilku tygodniach będziemy rozmawiać na tak różne tematy. Nauczyłam się najpotrzebniejszego słownictwa i podstaw gramatyki, ale przede wszystkim rozmawialiśmy, więc było przyjemnie i efektywnie.

Zapisuję się na przyszły semestr.

 

Aleksandra Kowalewska:

Polecam!

Profesjonalne zajęcia w bardzo miłej atmosferze łączące naukę języka z bardzo dobrą zabawą. Dzięki cierpliwości Oli i Claudii oraz małej grupie, gdzie wszyscy są zgrani, nauka języka hiszpańskiego to przyjemność i miło jest się zorientować po pół roku jakie zrobiło się postępy 🙂 … niewątpliwie najlepsza szkoła języka hiszpańskiego.

– dziękuję!

 

Marta:

Zajęcia prowadzone z pasją – nigdy z musu. El Sueño to idealne miejsce do kreatywnej nauki języka poprzez mowę, skojarzenia i ciekawe ćwiczenia. Co jeszcze się dla mnie liczy? Bezstresowe podejście. Serdecznie polecam.

 

Marcin Chudy:

Już pierwsze zajęcia (…) utwierdziły mnie w przekonaniu, że dokonałem prawidłowego wyboru. Duży nacisk jest kładziony na mówienie, formy nauki są różnorodne i ciekawe. Ola i Gustavo są świetnymi nauczycielami. Nie da się nie nauczyć hiszpańskiego!

 

Katarzyna Medyńska:

Gorąco polecam El sueño. Przyjazna atmosfera, a co najważniejsze wysoka jakość nauczania.

 

Marta:

Jeśli hiszpański we Wro, to tylko tu. Małe grupy, przyjacielska atmosfera, lektorzy z Hiszpanii, fiesty i smakołyki rodem z Półwyspu Iberyjskiego… bo język to nie tylko gramatyka (tu doskonale podana dzięki czadowym autorskim materiałom), ale przede wszystkim klimat, dobra zabawa, poczucie tworzenia wspólnoty uczących się. W El sueno wychodzi to doskonale! Polecam!

 

Karolina:

Chodzę na zajęcia do El Sueno już cały semestr i nie miałam w tym czasie żadnych zajęć, które byłyby nieciekawe lub nie wnosiły dużo do mojego języka. Bardzo polecm Tą fantastyczą szkołę!